Claus GRABKE - hudebník a skatebordista


Curriculum vitae

Narozen 30.ledna 1963 v Gütersloh v Německu. Zde také chodil do školy a zahájil svou hudební kariéru, jako člen školního sboru a začal se učit hrát na klavír ve velmi nízkém věku. Claus Grabke je nejen velmi úspěšným a věhlasným hudebníkem, ale také jedním z nejlepších skateboardistů naší doby. Ve svých třinácti letech začal Claus poprvé jezdit na skateboardu a zanedlouho získal první ceny v nejrůznějších soutěžích, které ho dovedly až na samý vrchol skateboardového světa. První amatérskou soutěž vyhrál v roce 1977. Profesionálním skateboardistou se stal v roce 1981.

Mezi jeho další úspěchy se řadí:

-19 x německý šampión v různých disciplinách (street, half pipe a mini ramp)
-25 x vítěz evropského poháru
-2 x oficiální evropský šampión
-2 x šesté místo ve světovém šampionátu
-4 x vítěz „Monster Mastership” (světový pohár v skateboardingu)

Avšak jeho vášeň pro hudbu převzala moc nad jeho životem a tak se v roce 1993 vzdal aktivního skateboardingu, aby zahájil svou hudební kariéru. I přes tuto velkou změnu jeho životního ražení si stále udržoval své renomé ve světě skateboardingu a jeho jméno bylo nadále notoricky známé v kruzích „Titus Skateboards" i „Pocket Pistols Skateboards”.

Claus Grabke stál také za publikováním největšího německého magazínu „Monster Skateboard Magazine", ale vydával i vlastní magazín „Death Zone". Byl také hlavním fotografem a spisovatelem pro mezinárodní skateboardové magazíny, jako „Thrasher" a „Transworld Skateboarding". Měl i svou vlastní skate/street módní značku „Homeboy" a uváděl televizní show „Titus TV” pro stanici MTV.

Hudební kariéra Clause Grabkeho začala právě v letech, kdy se vzdal aktivního skateboardingu, s jeho první skupinou „Eight Dayz", která byla založena v roce 1985. Claus následně založil ještě dvě další hudební skupiny a to „Tree" (poněkud melancholičtější) a „Thumb" (hlučnější a hardcore) a později ještě čtvrtou skupinu „Alternative Allstars". Roku 2002 Claus Grabke otevřel své vlastní nahrávací studio a stal se producentem mnohých mezinárodních skupin, jako „Dog Eat Dog" (USA), „The Jessica Fletchers" (NOR), „Boozed" (GER), „The Datsuns" (NZ/GB) a spousty dalších. Následně v roce 2005 založil novou skupinu, pojmenovanou jednoduše „Claus Grabke".

Členové skupiny Clause Grabkeho - „Claus Grabke Band”:

Lena Jeckel: basa a vokály
Sven Pollkötter: bubny, vibrafon a všechny další ruchy
Claus Grabke: vokály, kytara, klávesy