Karel COMA - post produkční supervize

Curriculum vitae

Narozen 30. března 1978 v Táboře. Po studiu na Akademii Jana Ámose Komenského odjel do Anglie, kde absolvoval Kodak Postproduction kurz. Poté několik let působil jako kolorista ve filmových laboratořích Barrandov studios. Během období šesti let barevně vystylizoval přes padesát celovečerních filmů, českých i světových. Například: „Joan of Arc” (Johanka z Arku), „The mists of Avalon” (Mlhy Avalonu), „The Knight’s Tale“ (Příběh rytíře), „Dungeon & Dragons” (Dračí doupě) a „Tmavomodrý svět“ (Dark Blue World). Pro americkou společnost Criterion collection remástroval filmy Miloše Formana „Hoří, má panenko“ (The Firemen's Ball), „Černý Petr“ (Black Peter) a „Ostře sledované vlaky“ (Closely Watched Trains). S Filipem Renčem remástroval „Rekviem pro panenku“ (Requiem for a Maiden), a mnoho dalších filmů…

Pracoval na mnoha videoklipech a reklamách (Globtel, Eurotel, Aquafresh, Beau Monde, …).

Během práce v postprodukci stihl asistovat jako první asistent režiséra na dvou celovečerních filmech - zombie komedii „Chocking Hazard“ (Chocking Hazard) a dětském filmu „Až kamna vystřelí“ (Till The Stove Blows Up).

Po šesti letech odešel z Barrandovských studií a založil spolu s hudebníkem Dominikem Renčem své vlastní postprodukční studio s názvem „UP studio“. Souběžně pracoval i pro studio „Frame“, kde mimo střihu reklam spolupracoval i s Oskarovým režisérem Genem Deitchem na jeho krátkých animovaných filmech „Diary of a Worm" a „I Lost My Bear ".

Ve volném čase začal točit krátké nezávislé filmy, které byly velmi úspěšné na nezávislých filmových festivalech: „Honzík“ (Little Johnny), „Kachní polévka“ (Duck soup) a „5 minut ve tmě“ (In the dark). Jeho zatím poslední krátký retro-film „Okno“ (The window) získal mnoho ocenění.

V roce 2007 natočil Karel Coma svůj celovečerní filmový debut nazvaný „Experti“ (Experts). Karel Coma je také autorem scénáře a stejnojmenné knihy, která vyšla ve stejném roce (co-autor Libor Merta).

V současné době se věnuje dokončování tří autorských scénáristických projektů: „Karma“ (Karma), „Smrt v Bílém“ (Death in white), „Paragraf X“ (Paragraph X).